Tournament Results

Tournament Results

 

2017 Golf Tournament Planner


2017 Club Championship

Congratulations to our Winners!​

Ladies Championship Division
Cindy Peterson    Gross Winner       169
Ann Halton           Net Winner           143
Ladies Super Senior Division 
Sandy Main          Gross Winner      192
Brenda Wheeler   Net Winner          144
Ladies Legends Division
Fran Underwood   Gross Winner      184
Datha Maloney      Net Winner         165
Ladies 9 Hole Division
Holly Tesch            Gross Winner     105
Genie McBride       Net Winner         72
Men’s Championship Division
Chris Haffly            Gross Winner     151
David Garratt         Net Winner         149
Men’s Senior Division
Bob McBride          Gross Winner     155
Mike Boyer             Net Winner         143
Men’s Super Senior Division
Carmine Abate      Gross Winner      169
Tony Quinton          Net Winner        143
Men’s Legends Division
Len Davis              Gross Winner      163
David Smith           Net Winner         136   

 


2017 Ladies' Member-Guest Final Results

Congratulations to our winners!
  • OVERALL CHAMPIONS: Eva Pazan & Tina Wess
  • Grouper Flight: Carolyn Biggs & Cindy Gates
  • Mackerel Flight: Shan Giordano & Rhonda Miller
  • Marlin Flight: Linda Flahardy & Linda Hoffman
  • Pompano Flight: Eva Pazan & Tina Wess
  • Snapper Flight: Sandy Main & Cathy Halter
  • Tarpon Flight: Jackie McBroom & Donna Craig

2017 Men's Member-Guest Final Results

Congratulations to our winners!
  • OVERALL CHAMPIONS: Dave & Dustin Furnal
  • Nicklaus Flight: James Ballway & Scott Eston
  • Palmer Flight: Rich Regan & Bard McLean
  • Snead Flight: Jim Pospyhalla & Jason Hill
  • Sarazen Flight: Dave & Dustin Furnal
  • Player Flight: Tony Quinton & Myron Brown
  • Jones Flight: Michael DelVerne & Larry Augustine
  • Nelson Flight: Jay & Bipin Shah
  • Watson Flight: Steve McBride & Don Hall

2017 Individual Match Play Championship Brackets

Congratulations to our winners!
  • Men's Division: David Furnal
  • Senior's Division: Len Davis
  • Ladies' Division: Fran Underwood

2017 Team Match Play Championship Brackets

Congratulations to our winners!
  • Black Tee Division: David Garrat & Jim Murphy
  • White Tee Division: Jim Ballway & Frank Richter
  • Green Tee Division: Shan Giordano & Wendy Boyer